Casualowo, czyli na luzie, z domieszką elegancji

Casualowy styl (casual – z ang. swobodny, codzienny) oznacza ubiór swobodny, wygodny, łączący luz, klasykę i elegancję. Styl ten to przede wszystkim podkreślenie komfortu, swobody i minimalizmu. Tutaj możemy pozwolić sobie na indywidualizm czy nonszalancję i kreować swój własny styl ubioru.

pencil-skirt2

casual-look-with-white-skirt-and-t-shirt

 

Styl określany jako na luzie, ale z domieszką elegancji nie oznacza, że możemy pozwolić sobie na niedbałość czy niechlujność. W tym luzie jest pomysł na siebie samą, możliwość pokazania swojej kreatywności w łączeniu rzeczy, dopasowywaniu dodatków…

Co można nosić? Dżins, skórzane kurtki, trencze, proste, klasyczne spódnice, koszule, proste bluzki, T-shirty z nadrukami, sweterki, bluzy dresowe, kardigany, sportowe marynarki, sportowe obuwie np. trampki. Minimalizm stosujemy także poprzez niewielką liczbę dodatków: prosty zegarek, niewiele biżuterii, szal.

Gdzie możemy się tak ubrać? Na spacer, na zakupy, niezobowiązujące wyjścia weekendowe czy spotkania towarzyskie. Wskazane jest by rzeczy były dobre gatunkowo, szczególnie obuwie, a także by ubrania były dopasowane krojem do typu sylwetki i kolorem do typu urody.

Tworząc własny styl: dziewczęco i kobieco…

sa-matilda-walltz-polka-dot-skirt-maxifloral-printed-pencilenhanced-4560-1421184646-5

z nonszalancją według Chanel…

chanel-2016-png

kwiatowo i kolorowo

boho-maxi-skirtmaxi-skirt-with-leather-moto-jacket

minimalistycznie i sportowo

053f59281c622ac0cf0cb2d52a706f2bbeige_a-line_skirt_ladies_oana_someday_look_2032

w spodniach

new-york-str-s15-16520130729-_1tb18082016-casual-fashion-loose-font-b-pink-b-font-black-harem-pants-pantalon-femme-trousers-female

W tym stylu można poeksperymentować. Uwaga, by w tych eksperymentach nie przesadzić… Oczywiście najlepiej najpierw zapoznać się z fasonami i kolorami jakie pasują do sylwetki i urody, można też skorzystać z porad stylistki.

Jeśli masz pomysł na ciekawe stylizacje, prześlij nam. Ciekawe zdjęcia opublikujemy.

 

*Zdjęcia do artykułu zostały zaczerpnięte z internetu (odnośniki do stron po kliknięciu na zdjęcie, źródło tytułowych zdjęć: 1-2)

**Artykuł ma na celu przegląd mody współczesnej.