Powakacyjne promocje. Jak kupować ubrania „z głową”?

W sklepach powakacyjne promocje i łatwo można skusić się na nowe zakupy, a potem stajesz przed szafą i zastanawiasz się: co do siebie pasuje?, co mam na siebie włożyć?

Oto proste zasady kupowania ubrań „z głową” (nurt slow fashion jest nam bliski):

Na początek zacznij od stworzenia 2 kolorystycznych zestawów ubrań. Oczywiście, z czasem możesz tworzyć więcej zestawów, ale na początek stwórz swoją bazę. Przykładowy ‘must have’ każdej kobiety to: czarna ołówkowa spódnica + biała bluzka + czarny żakiet. Pomyśl też o pasujących dodatkach: apaszka/biżuteria + torebka + półbuty. Załóżmy, że drugi zestaw to letnia sukienka w Twoim ulubionym kolorze, sweterek, letnie obuwie, pasująca torebka i biżuteria…

Wybierając się na zakupy, masz w pamięci Twoje dwa zestawy ubrań. Gdy jakaś okazja z promocji przykuje Twoją uwagę, zastanów się czy ta nowa rzecz pasuje do już stworzonej bazy ubrań. Np. bluzka w kolorze pastelowego różu świetnie zastąpi białą na mniej formalne okazje w pierwszym zestawie czy granatowa bądź szara spódnica – czarną. Może znajdziesz też letni żakiet do sukienki zamiast sweterka w drugim zestawie. Ta prosta zasada doboru przy zakupie nowych ubrań do istniejących zestawów ułatwi Ci podjęcie decyzji: kupić/nie kupić.mannequin-312526_1280

Co jeśli jakiś ciuch o niesamowitym kolorze spodoba Ci się na tyle, że nie możesz odejść, a z żalem stwierdzisz, że nie masz do czego dopasować tę rzecz? Cóż, masz dwa wyjścia: odkładasz i szukasz dalej albo… tworzysz nowy zestaw ubrań z tym nowym zakupem. W tym miejscu, gdy to czytasz, wyobrażam sobie Twój uśmiech. Poczekaj, bo teraz otwiera się przed Tobą inna perspektywa: mogę kupić tę niesamowitą spódnicę, ale czy znajdę czas na szukanie i fundusze na nową, odpowiednią do niej, bluzkę, pasujące dodatki itd. Czasem to szersze spojrzenie pozwoli Ci łatwiej podjąć decyzję: kupić/nie kupić.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej wskazówce. Jeśli chcesz dokupić żakiet, który będzie pasował do spódnicy, którą masz, to zabierz tę spódnicę ze sobą i przymierz w przymierzalni obie rzeczy. Wtedy będziesz mieć pewność, że na pewno pasują kolorystycznie oraz pod względem faktury materiałów.

Udanego polowania na promocjach!