Recykling ubrań

Recykling ubrań to ponowne użycie materiału. Jedną z firm wykorzystujących recykling jest firma Slogan eco fashion produkująca ubrania etyczne i wegańskie, np. przetwarzanie butelek PET w materiał rPET (z ang: recycled PET), m.in. do produkcji płaszczy, kurtek, polarów. Firma podkreśla, że ich ubrania są wytwarzane w warunkach jak najmniej obciążających środowisko naturalne oraz nie zawierają żadnych dodatków pochodzących od zwierząt. Ubrania szyte są z materiałów bezpiecznych dla człowieka oraz środowiska np. bawełny organicznej certyfikowanej przez Global Organic Textile Standard, bambusa lub poliestru pochodzącego z recyklingu.

Recykling to też przerabianie nieużywanych/uszkodzonych ubrań w inne, np. torby szyte z zasłon, albo zasłona z koszul przez firmę Maruna.

 

 

Oto filozofia marki Maruna: W niepotrzebnych rzeczach drzemie potencjał. Kształt, kolor,deseń czy ciekawa aplikacja skrywają ich nowe możliwości – oryginalną nie zawsze oczywistą formę. Tropię tę formę nadając rzeczom nowy charakter. Dzięki temu ubrania które już wyszły z mody, mogą do niej wrócić, w nowym, niespodziewanym wcieleniu.

Jeśli lubisz przerabiać sama, to tu kilka inspiracji jak zrobić szale z koronek, T-shirtów…