Rozmawiamy o modzie ślubnej

Dobry strój: – Październik. Po wakacjach niektórzy dojrzewają do decyzji o małżeństwie i wzrasta zainteresowanie w salonach sukien ślubnych. Szukałyśmy salonu, w którym stawia się na elegancję, minimalizm (bo „mniej znaczy więcej”), klasykę, profesjonalną obsługę. Naszym gościem jest Pani Stanisława Konkel, właścicielka Salonu Sukien Ślubnych Sissi w Gdyni. Ulica Świętojańska – widzimy tu kilka salonów. Czym wyróżnia się Pani Salon?

Salon Sukien Ślubnych Sissi 1Sissi: – Na to pytanie najlepiej da odpowiedź opinia zadowolonej klientki: „Miejsce inne niż wszystkie. Do salonu trafiłam trochę przypadkiem, bo nie rzuca się w oczy i jest nieco ukryty, ale suknie mnie zachwyciły – są niebanalne, skrojone i uszyte z najwyższą starannością. Nie ma atmosfery „wciskania bajek” i słodzenia, co jest często spotykane w salonach (mnie przynajmniej coś takiego wkurzało). Zamówiłam tam suknię – była uszyta w terminie, nie miałam do niej zastrzeżeń – jakiekolwiek przeróbki były zbędne (o dziwo nawet długość była idealna). Ceny, zwłaszcza jak na tę jakość, są przystępne. Salon jest kameralny, a każda z sukni ma w sobie to „coś”. Serdecznie polecam!” Dodam, że zależało mi na stworzeniu przyjemnego, rodzinnego klimatu w salonie, dlatego też wybrałam niestandardową lokalizację – mieszkanie na 3 piętrze w kamienicy przy ul. Świętojańskiej 71/6.

Dobry Strój: – Zajrzyjmy zatem do wnętrza. Co dla Pani jest najważniejsze przy wyborze sukien, które oferuje Pani przyszłym Pannom Młodym?

Sissi: – W mojej ofercie można kupić suknie ślubne z wysokiej jakości materiałów, zaprojektowane i uszyte ręcznie w kraju, z dbałością o każdy detal i staranne wykończenie. Stawiam na jakość, elegancję i indywidualizm, gdyż w najpiękniejszym dniu swego życia, Panna Młoda ma być olśniewająca.

salon sukien ślubnych sissi

Przy zakupie sukni ślubnej najważniejsze jest to, by dobrać odpowiedni fason sukni do figury: odpowiedni krój, kształt i głębokość dekoltu, z gorsetem czy bez, prosty dół czy rozszerzany, z trenem czy bez. Suknia powinna także odzwierciedlać osobowość i temperament przyszłej Panny Młodej, by czuła się w niej swobodnie. Po drugie: wszystkie dodatki (bolerko, body, welon, ozdoby na głowę, buty, bukiet) mają tworzyć z suknią jedną całość. W doborze dodatków trzeba uważać by nie przesadzić w ich liczbie – by uwaga patrzących koncentrowała się na Pannie Młodej, a nie na koronkach czy dodatkach. Np. jeśli mamy koronkową suknię, to wtedy dodajemy gładkie bolerko i gładki (lub delikatnie obszyty tą samą koronką) welon. I otrzymujemy elegancki wizerunek.

Modą interesuję się od lat i otwarcie salonu sukien ślubnych jest spełnieniem mojego marzenia. Dodam, że mam dyplom modelki i fotomodelki I stopnia Gracji i Elegancji. Ukończyłam również wiele kursów, m. in. „Moda – wyzwanie dla współczesnej kobiety. Ponadczasowe zasady elegancji”. Zatem Panie odwiedzające salon mogą liczyć na moje doradztwo w szerokim zakresie mody ślubnej. Polecam również dobrą literaturę z zakresu mody i elegancji oraz zasad savoir vivre, do zapoznania się w salonie.

Posłużmy się jeszcze jedną opinią: „Najlepszy salon w Trójmieście. Gorąco polecam ten salon, trafiłam tutaj z polecenia i dobrych opinii koleżanek, obsługa jest fantastyczna, indywidualne i wyrozumiałe podejście do przyszłych Panien Młodych. Sukienki są przepiękne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, a co najważniejsze są lekkie i można się w nich dobrze wybawić na własnym weselu. Zawsze będę miło wspominać to miejsce i wszystkim polecać. Bardzo dziękuję.”

salon sukien ślubnych sissi

Dobry Strój: – Co może Pani doradzić przyszłym Pannom Młodym szukającym sukni ślubnej?

Sissi: – W dniu ślubu Panna Młoda przyciąga uwagę wszystkich osób i dlatego jej wygląd powinien być perfekcyjny. Zatem poszukiwania sukni ślubnej najlepiej zacząć minimum pół roku przed planowaną uroczystością. Ważne jest, by mieć obok siebie osobę, która dobrze zna przyszłą Pannę Młodą i można liczyć na ich szczerą opinię: mamę, siostrę, przyjaciółkę. Oczywiście, zachęcam do korzystania z wiedzy osób kompetentnych w salonach. Istnieje też możliwość, by z zaprezentowanych modeli sukni „coś dodać czy ująć”, np. zmniejszyć czy zwiększyć dekolt, skrócić czy wydłużyć suknię, wstawić podszewkę pod koronkę w dekolcie… Na każdą Panią patrzę indywidualnie i doradzam pod jej figurę i potrzeby, by mogła tego dnia wyglądać najpiękniej. Jeszcze jedna rzecz: suknia Panny Młodej i garnitur Pana Młodego mają tworzyć harmonijną całość, by ich wspólny obraz nawzajem się uzupełniał, co gorąco życzę by przekładało się to na ich nową wspólną drogę małżeńską.

Dobry Strój: – Serdecznie dziękujemy za rozmowę i cieszymy się, że w Trójmieście jest takie miejsce jak Pani Salon.

Salon Sukien Ślubnych Sissi: link tu